AKUT Spor Kulübü’nden 10 sporcu

Türkiye Kayak Federasyonu K1 U18 ve üst yaş kategorilerinde 1. Etap yarışmaları, 14-15 Aralık 2015 tarihlerinde Erzurum SwayHotels pistlerinde gerçekleştirildi.
AKUT Spor Kulübü’nden 10 sporcunun katıldığı ve her gün çift inişin yapıldığı  slalom disiplininde 2 gün boyunca sporcular arasında kıyasıya yarışlar gerçekleşti.

AKUT kayakçıları 14 Aralık’ta yapılan ilk yarışta 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz, 15 Aralık’ta yapılan ikinci yarışda ise 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak, toplamda 7 madalya ile sıralamada en üst sırada yer aldılar. U18 kategorisinde yarışan bayan sporcularımız, her iki günde de ilk üç dereceyi alarak kürsüyü kapatmış oldular.
1.Etap yarışlarının yapıldığı 15 Aralık öğleden sonra yapılan milli takım seçmeleri yarışlarında ise kural bozulmadı, AKUT sporcuları, milli takıma en fazla sporcu sayısı ile katılmış oldular. Özlem Çarıkçıoğlu, Ayşe Durlu, Selin Açıkgöz, Pelin Tamer ve Selin Spencer Çiloğlu, FIS Palandoken ve FIS Sarıkamış kupalarında Türkiye’yi temsil edecek olan 6 kişilik kadın milli takım kadrosuna girdiler. 6 kadın kayakçımızdan en iyi FIS puanına ulaşan sporcu, Türkiye’yi  YOG’da, Gençlik OlimpiyatOyunları’ında temsil edecek.
2015-2016 sezonuna hızlı bir şekilde giren AKUT Kar Sporları takımından K1 ligi U18 ve üst yaş kategorisinde yarışmalarda dereceye giren ve madalya alan sporcularımız aşağıdaki gibidir.
K1 LİGİ 1.GÜN
ALTIN – AYŞE DURLU – U 18 KADINLAR                                                        
GÜMÜŞ – SELİN AÇIKGÖZ – U 18 KADINLAR                
BRONZ – LARA PELİN TAMER – U18 KADINLAR                           

K1 LİGİ 2.GÜN
ALTIN – AYŞE DURLU- U 18 KADINLAR
ALTIN – ÖZLEM ÇARIKÇIOĞLU – U21 KADINLAR
GÜMÜŞ– SELİN AÇIKGÖZ – U18 KADINLAR
BRONZ – LARA PELİN TAMER – U18 KADINLAR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

En çok tercih edilenler; ekmek, su, antibiyotik!

TÜRKİYE ANTİBİYOTİK KULLANIMINDA DÜNYA BİRİNCİSİ Türkiye’de hastaneye herhangi bir sebeple giden her 100 kişiden 30’unun reçetesine antib...