Türkiye Ayağında Kazananlar

 hayal ve otoToyota tarafından düzenlenen ve rekor sayıda resmin katıldığı “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın Türkiye ayağı sonuçlandıTürk çocuklarının dördüncü kez yer aldığı yarışmaya, Türkiye’nin 60 ilinden 9 bin 155 çocuk, otomobillerin gelecekte nasıl olacağını hayal ederek resimleştirdi. Jüri değerlendirmesi sonucunda 8 yaş altı kategorisinde İstanbul’dan Ela Yıldan, 8-11 yaş kategorisinde Samsun’dan Çağın Akay Yazıcı ve 12-15 yaş kategorisinde de Aydın’dan Mehmet Ege Erkan birincilik kazandı. Dereceye girenler Tokyo’da yapılacak dünya yarışmasında Türkiye’yi temsil edecekler.

Toyota tarafından düzenlenen ve 5 kıtadan binlerce çocuğun katılımıyla gerçekleştirilen “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nda Türkiye’de dereceye girenler belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile 15 Kasım 2014-13 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin 60 ilinden rekor sayıda 9 bin 155 çocuk otomobillerin geleceğini hayal ettikleri birbirinden ilginç resimlerle katıldılar.
Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için gelen resim çalışmalarından, katılım koşullarına uygun olanlar, Prof. Dr. Aydın Ayan Başkanlığı’nda, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen, Doç. Dr. Gülveli Kaya, Doç. Dr. Mustafa Orkun Müftüoğlu, Yrd. Doç. Dr. Burcu Ayan Ergen, Dr. Evren Karayel Gökkaya ve Arş. Gör. Mehmet Göktepe’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

 hayal ve oto
Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nın Türkiye ayağında dereceye girenler, birbirinden değerli hediyeler de kazandı. 8 yaş altı kategorisinde birinci olan çalışma Nintendo Wii, ikinciye PlayStation El Oyun Konsolu (PSP), üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti hediye edildi. 8-11 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Pad Air, ikinciye i-Pod Touch, üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti; 12-15 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Phone 6, ikinciye Samsung S5, üçüncüye fotoğraf makinesi hediye edildi.

Dünya Yarışması Japonya’da Her üç kategoride ilk üç dereceyi kazanan toplam 9 finalistin eserlerinin Türkiye adına yarışacağı dünya yarışması, 5 kıtadan gelecek seçilmiş resimlerin katılımıyla Japonya’da düzenlenecek. Yarışma sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, Bronz, Gümüş, Altın ve bunların arasından da Başkan Toyoda Özel Ödülü kazanacaklar.

Türkiye Ayağında Kazananlar şöyle:
“Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” Jüri değerlendirmesi sonucunda yaş kategorilerinde sıralama şu şekilde oluştu:

8 Yaş Altı Kategorisi:
1. Ela Yıldan(İstanbul)
2. Poyraz Demirel(Kocaeli)
3. Sarp Uçar(Manisa)
8-11 Yaş Kategorisi:
1. Çağın Akay Yazıcı(Samsun)
2. Serhat Barış Şipka(Manisa)
3. Yusuf Kaçmaz(Sakarya)
12-15 Yaş Kategorisi:
1. Mehmet Ege Erkan(Aydın)
2. Duru Erdem(İstanbul)
3. Aybike Zeynep Taşkın(İstanbul)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

En çok tercih edilenler; ekmek, su, antibiyotik!

TÜRKİYE ANTİBİYOTİK KULLANIMINDA DÜNYA BİRİNCİSİ Türkiye’de hastaneye herhangi bir sebeple giden her 100 kişiden 30’unun reçetesine antib...