PETROL FİYATLARININ DÜŞMESİ TÜRKİYE’Yİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEYEBİLİR!

Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği (KEYİAD) tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Keşan Ekonomi Forumu’nda konuşan Ekonomist Doç. Dr. Deniz Gökçe, düşen petrol fiyatlarının aslında Türkiye için pek de olumlu yorumlanmaması gerektiğini söyledi.“2016 Ekonomisinde Anahtar Kelimeler” başlığı altında Keşan’da düzenlenen etkinlikte konuşan Deniz Gökçe, endişelerin fazlalaşması nedeniyle global ekonomide ilerisinin net olamadığını söyledi. Çin’in yavaşlaması, Almanya’nın teklemesi, Amerika’nın durağan hale gelmesi ve Rus Rublesi’nin değer kaybetmesini en önemli ekonomik endişeler olarak değerlendiren Gökçe, petrol fiyatlarının düşmesinin de Türkiye için sıkıntı yaratabileceğini söyledi.

“Petrol fiyatlarının düşmesi ülkemiz için iyi gibi yorumlanıyor ama petrolü olan ve bunu satarak geçinen ülkelere ihracat yaptığımızı unutuyor gibiyiz. Bu ülkelerin gelirleri azalırsa bizden ihracat yapma oranları değişebilir.” diyen Gökçe, karda olup olmadığımızı gelecek günler gösterecek diye ekledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

En çok tercih edilenler; ekmek, su, antibiyotik!

TÜRKİYE ANTİBİYOTİK KULLANIMINDA DÜNYA BİRİNCİSİ Türkiye’de hastaneye herhangi bir sebeple giden her 100 kişiden 30’unun reçetesine antib...