Direnişin Web Siteleri Yapım Aşamasında

İnternet pazarında alan adı (domain) almak isteyenlerin, Gezi Parkı olayları sırasında direnişin sembolü haline gelen kelimelere olan ilgisi, direnişin etkilerinin devam ettiği Haziran ve Temmuz aylarında artış gösterdi.
Grup Ofis Marka & Patent Araştırma ve İzleme Servisi tarafından yapılan araştırma sonuçları,
Gezi Parkı olayları sırasında gündemden düşmeyen ‘Çapulcu’ kelimesi ve kelimenin türevleriyle alan adı (domain) satın alanların sayısında artış olduğunu gösteriyor.

Haziran ve Temmuz ayları boyunca ‘Çapulcu’ kelimesi ve türevleriyle farklı uzantılarda alan adı (domain) almak isteyenlerin sayısı dokuza ulaştı. Grup Ofis Marka& Patent yetkilerinin araştırması ‘Çapulcu’ kelimesiyle web sitesi ya da blog açmak isteyenlerin; capulcu.com, capulcu.com.tr, capulcu.biz, capulcu.tc, capulist.com, capulist.tc, chapulcu.com, chapulcu.com.tr, chapulcu.net gibi alan adlarını satın aldıklarını ortaya koydu. Ayrıca Temmuz ayında içinde ‘Gezi Parkı’ geçen taksimgeziparki.gen.tr ve geziparki.com.tr alan adları da satın alındı.

Gezi Parkı’yla alakalı alan adlarının satışı Haziran ve Temmuz ayları boyunca devam etmiş olsa da bu alan adlarına sahip olanlardan kaçının etkili bir web sitesi ya da blog yaratabileceği merak konusu. Alan adları tescil edilmiş olan bu web sitelerin birçoğu şu anda yapım aşamasında, yapım sürecini tamamlayan web siteleri yayın hayatlarına başlayabilecekler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

En çok tercih edilenler; ekmek, su, antibiyotik!

TÜRKİYE ANTİBİYOTİK KULLANIMINDA DÜNYA BİRİNCİSİ Türkiye’de hastaneye herhangi bir sebeple giden her 100 kişiden 30’unun reçetesine antib...